Sport i fitnessNogomet

Euro 1988 Nogomet: Rezultati i zanimljivosti

Europsko nogometno prvenstvo napokon je dobio u Saveznoj Republici Njemačkoj - najviše pod nazivom momčad na ovom turniru. Euro 1988 nije bez skandala. Nakon odabira mjesto za socijalističkog tabora zemlje su najavili bojkot događaj ako će organizatori drže utakmice u Zapadnom Berlinu. Njemačka ne riskirati. Općenito, prvenstvo je bilo zanimljivo. Reprezentacija domaćina ovog puta nije bio u mogućnosti da biste dobili visoke. Ali sjaj SSSR, ostavljajući konačan. Tim propustio prethodna dva turnira i može osvojiti naslov, ali je stajao na putu nizozemski.

Format

U 80-toj godini već je odlučio o formatu natjecanja. U završnoj fazi osam ekipa odigrala sedam pobjednika kvalifikacijskog skupina i zemlje domaćina. Timovi su podijeljeni u dvije podskupine. Prilika da igraju u polufinalu je pripremila dvije momčadi iz skupine.

Gradovi i stadioni

Euro 1988 je osam nogometnih polja u Njemačkoj u razdoblju od 10. do 25. lipnja 1988.

• "Folksparkshtadion" u Hamburgu (kapacitet - 61 200).
  • "Parkstadion" u svojstvu Gelsenkirchen (- 62 000).
  • "Myungersdorfer" Köln (kapacitet - 47 000).
  • "Valdshtadion" u Frankfurtu (kapacitet - 61 000).
  • Arena Niedersachsen u Hanover (kapacitet - 50 423).
  • "Reynshtadion" u Düsseldorf (kapacitet - 55 850).
  • "Olympiastadion" u Münchenu (kapacitet - 69 000).
  • "Nekarshtadion" u Stuttgartu (kapacitet - 50 000).

Sve dvorane su savršeno pripremljeni, što i ne čudi. Njemačka je već dogodilo održati veliki nogometni događaj (FM-74), to je, dakle, svjestan svih zamršenosti. Nije ni čudo da je izabrana ovu zemlju, jer za pravo da bude domaćin turnira osam zemalja natjecali.

Kvalifikacije turnir

Ždrijeb je održan 14. veljače 1986. godine. 32 timova koji sudjeluju znaju koga igrati, a na jesen, prvi sastanak.

grupa 1

Parametar se skupina (na pozicijama u skupini):

• Španjolska (10 bodova);
  • Rumunjska (9 bodova);
  • Austrija (5 bodova);
  • Albanija (0 bodova).

Rumunjske reprezentacija već navikli na stalne susrete sa Španjolskom u glavnim turnirima. Moramo odati počast Španjolaca - oni su uvijek ispred. Mnogi će reći da su Rumunji igrali loše, mogu biti u krivu. Za 25 godina, Španjolska je osvojila 4 puta, 3 puta crtanje i tri puta izgubio u Rumunjskoj. Dakle, prednost je minimalna.

Klasifikacija za Euro 1988. Rumunjska se natjecao s „bijesa” do posljednjeg. Njihov sastav je bila puna dobrih igrača u tim godinama. Unatoč odličnoj igri Rumunja, Španjolci ih prošli u grupi po 1 bod i ode u završnoj fazi.

• Malta (2).

Prethodna izbor za Euro talijansku momčad nije uspjela, ali je prošao, iako ne bez problema. Glavni rivali su Talijani bili su Šveđani i portugalski. Drugi je letio iz utrke po svojoj gluposti. Nakon lošeg nastupa na Svjetskom prvenstvu u Portugalu reprezentacija izgubila puno igrača koji su bili diskvalificirani. Ostatak je napustio tim u znak solidarnosti s drugovima. Zbog toga, tim neće biti opasno.

Švedska pokušali vrlo teško. Tim čak uspio pobijediti Talijane, ali su bili zbunjeni vrijedne bodove u ostalim utakmicama.

• Norveška (4).

U oštroj borbenog tima Sovjetskog Saveza ponovno je uspio doći do velikog turnira. Na Euro 1988. u tim je otišao kroz Valeriya Vasilevicha Lobanovskogo. Tim je dobio nelagodno u grupi. Ovdje i aktualni prvaci Europe i teško GDR-tzu. Osim toga, dvije ekipe koje su autsajderi, ali nisu mogli iznenaditi.

Islanđani iznenadilo odmah oduzeti bodove iz Francuske (0: 0), a zatim SSSR (1: 1). Iste jeseni Lobanovskiy ekipa osvojili Francuzi s rezultatom 2: 0. Iduće godine donio novu pobjedu, zahvaljujući kojoj je momčad i otišao na Euro 1988.

grupa 4

položaj:

• England (11);
  • Jugoslavija (8);
  • Northern Ireland (3);
  • Purana (2).

Kvalificiranog Euro 1988 Jugoslavija sastavi okrugle i Engleska bile jednake. U posljednjih nekoliko godina pokazala su da timovi su na istoj razini, a može se dogoditi. U ovom izboru engleskog dokazali svoju titulu „pionira nogometa”, dva puta pobijedio glavni neprijatelj. A dom igra u Beogradu timu izgubio rezultatom 4: 1.

Preostale dvije ekipe je odgovarajuća mjesta, nije imalo utjecaja na lidera.

• Cipar (1).

Prošli prvenstvo nizozemski propustili. U ovom trenutku, bili smo bačeni sve snage da se na Euro 1988. rezultati tima nisu bili dugo u dolaze nakon dolaska trenera Rinus Michels. Osim toga, Nizozemska sa skupinom sreće. Reprezentacija Poljske i Mađarske više ne sjaji kao prije, iako su Mađari nisu smjeli da Nizozemci Svjetskom prvenstvu u Meksiku. Grci nakon val u izboru za Euro 80 opet otišao u sjenu. Strah od Cipra i nije se uopće znači. Međutim, to je bilo u utakmici protiv Turaka bilo je situacija, zbog čega je bilo potrebno organizirati revanš. Nizozemski navijač bacio praskalici na terenu, što je vratar ozljeda Cipra (u vrijeme Nizozemska je vodila s rezultatom od 8: 0). Snimka je dodijeljena na kojoj je opet prednost nizozemski (4: 0).

grupa 6

položaj:

• Danska (8);
  • Čehoslovačka (7);
  • U Wales (6);
  • Finska (3).

Posljednja skupina sjetio gorku borbu do posljednje minute. No, to je razlog za to nije snaga tima i trom igrati favoriti. Danska, koja je u to vrijeme imao pojma o opasnosti, Wales je igrao pod jednakim uvjetima, pobjede kod kuće i izgubili na putu. Do kraja izbora Danci došli na prvom mjestu, a izlaz je ovisilo o utakmici Wales-Čehoslovačke. Česi su već izgubili sve šanse da se kvalificira, i bilo je potrebno velški pobjeda. Ali prvo smo odlučili ne propustiti Wales i pomogao Danska.

• Luksemburg (1).

Prije nego što počnete odabirati favorit je Belgija, koja je uspješno provedena nedavnog Svjetskog kupa. Stručnjaci vjeruju da će Bugarska biti u stanju da se odupre i Škotska, koji je također imao neke težine na svjetskoj pozornici. Kao rezultat toga, svi favoriti su letjeli pored Euro-1988. Senzacionalno osvojio skupinu Irska, koja je do tada nikada nije dobio na velikim turnirima. On je trenirao Dzhek Charlton i bio u mogućnosti da ih uče da igraju atraktivan nogomet. Rezultat je došao odjednom. Tim nije mogao igrati u Belgiji, a potom pobijediti u Škotskoj i dom pobijediti Bugare. Ipak, Irska pristup završnoj fazi utakmice ovisilo o Scotland-Bugarskoj. Čak i izvlačenje povlačenje posljednji u skupini, a ona je održan do posljednje minute. 86. Vrata udario Gari Makkey. Zanimljivo je da je vrlo Dzhek Charlton je ribolov kada mu je rečeno o hit na Euru 1988. Kuća je odgođen ...

• Danska (0 bodova).

Danska, a slijede onda mnogi nisu mogli napraviti čudo, nakon što je izgubio sve utakmice. Mentor tima (Piontek) želi napustiti ekipu, ali je vodstvo ga je nagovorio da ostane za drugi mirovinski staž.

Španjolska je momčad izgubila u Italiju u drugoj fazi s minimalnim rezultatom. Bilo joj je potrebno pobijediti Njemačku. Situacija za njezin prijatelj - prije nekoliko godina bilo je potrebno učiniti nešto takvo. Nijemci tijekom godina ozbiljan napor od trenerskog mostu stajao čuveni Franz Beckenbauer, pa je čudesan spas od Španjolaca, malo tko vjerovao. Osim toga, Njemačka je lakše igrati, zahvaljujući početnoj stadiona i navijača. Nijemci pouzdano pobijediti „selekson” (dvostruki i postigao Fellera) i osvojio prvo mjesto. Talijanska reprezentacija nalazi se na drugom mjestu s istim brojem bodova, ali s manje golova.

Adzelo Vichini savršeno pripremljena Talijani. Reprezentacija njegovog sviranja impresioniran navijačima. Talijani su igrali neriješeno s domaćinima, ili se može pojaviti kao pobjednik. Cilj propustio zbog propusta vratara Dzengi. Usput, ovo je bio jedini promašio loptu Talijani u skupini.

skupina B

položaj:

• USSR (5 bodova);
  • Nizozemska (4 boda);
  • Irska (3 boda);
  • Engleska (0 bodova).

SSSR na Euru 1988. počeo igrati oprezno. Legenda kaže da je zbog loše početi sportski novinar napisao je članak: „A ako vaša ulaznica SSSR tim je otišao u Njemačku” Što novinar i novine objavile članak uvredljivo - nitko ne zna.

Prve dvije utakmice od igrača iz sovjetskog tima imao je tmurno, ali naočale su mogli uzeti. Počevši utakmica protiv nizozemskog osvojio je čudo. Takve situacije u nogometu se zove „oporavak”. Pobjeda donosi timski cilj postigao branitelj Vasiliem Ratsom. Nakon bio na utakmici protiv Irske. Ovdje, također, nije sve ode tako blistava. Uvaženi Ronni Uilan i mogao dovesti svoju momčad do pobjede. Protasov marljivost mogli bi se za 25 minuta prije kraja susreta, a zapravo bi mogao i dalje nedostajati.

To je vrijedno spomena o sastavu SSSR reprezentacije. Euro 1988 ode u osvajanje najpoznatije igrače Sovjetskog Saveza u to vrijeme. Sastav napadača su dobro poznati, Oleh Protasov, Oleksandr Zavarov i Igor Belanov. U obrane sijalo: Vasiliy Štakori, Sergej Aleynikov, Vagiz Khidiyatullin Oleg Kuznetsov i Anatolij Demyanenko. Među veznih su: Genadij Litovchenko, Alekseya Mihaylichenko i Sergey Gotsmanova. Gates je branio Rinat Dasajev.

Molimo svijetla igra SSSR reprezentacije nije samo u posljednjoj skupini utakmicu. Natjecao u Engleskoj, koji je izgubio sve šanse za ulaz. Britanski nije na turniru, izgubivši sve tri utakmice. Glavni tragedija je poraz od Irske. Susjedi se još uvijek sjećaju tu igru i pozvati ga najbolji u povijesti.

polufinale

Nizozemska reprezentacija često sastajao s Nijemcima, ali za pobjedu u glavni turnir nisu radili. U Euro 1988 polufinalu dao prednost analitičari ljubavnica, ali „narančasta” može stvoriti osjećaj.

Igra je bila tiho, a blagu prednost Nijemaca. Nakon 55 minuta, sudac za sumnjive prekršaja stavlja penal na vratima Nizozemci i Matthäus rezultate. Nizozemska reprezentacija na svaki način vodio do cilja. Nijemci ušli u obrani. A ovdje, u 74. minuti „narančastom” zaraditi kaznu, Ronald Koeman bez bodova pogreškama. Meč je otišao u produžetke, ali Marco van Basten ne ostavlja šanse Njemačke u 90. minuti.

U Stuttgartu je u drugom polufinalu sukob između SSSR-a i Italije. Sovjetski tim pokazao dobar nogomet i gledao puno bolji protivnik. Na 60 minuta Litovchenko postigao je prvi pogodak. Nakon dvije minute na vratima Talijani došli drugi. U ovom trenutku, istaknuo sam Oleh Protasov. Tim čak mogao nadmašiti, ali igra je završila s prednošću od dva gola. Igrači njihove napadačke igre zaslužio pljesak navijača.

Euro 1988 nogomet Konačni

Po prvi put su suparnici susreli dva puta u povijesti europskih prvenstava. U prvoj utakmici sovjetske reprezentacije igrao loše, ali je osvojio. Druga utakmica nastavila ravnopravno, u nekim trenucima Tim Lobanovskiy čak vrhunskog protivnika, ali nije uspio osvojiti.

Na 32 minuti gol je postigao Gullit. 54 minuta napravio konačni van Basten. SSSR tim ne odustaje, što napad na vratima nizozemski, ali rezultat nije bio u stanju.

Tim je uspio osvojiti poštovanje fanova u zemlji, unatoč gubitku. Vodič, dodijeljen svakom igraču oko 25 tisuća dolara, što je vrlo dobro za to vrijeme. Euro 1988 bio je posljednji za SSSR uspješnog turnira. Nakon toga došlo je do kvara na Svjetskom prvenstvu u Italiji, a kasnije Sovjetski Savez prestao postojati zajedno.

Copyright © 2018 hr.delachieve.com. Theme powered by WordPress.