Sport i fitnessNogomet

Andrej Solomatin: biografija, nogometna karijera

Andrei Solomatin - jedan od glavnih igrača u Moskvi „lokomotiva” u kasnim 90-ima - početkom 2000-ih godina. Bilo je u tom razdoblju „pruge” su postigli najveći uspjeh u ruskom i na međunarodnoj sceni, a Solomatin, zajedno s drugim zvijezdama razdoblja - Chugainov, Janashia, Ovchinnikov - bila najsjajnija igrači u domaćem prvenstvu.

Njegova početkom karijere

Andrej Solomatin, koji je rođen u Moskvi 9. rujna 1975. godine. Nogomet je postao zainteresiran u ranom djetinjstvu sa hranom svoga oca. Papa i dao mladog Andrije djecu i mlade sportske škole olimpijskog rezervat „Torpedo” (Moskva). To je osnove vještine su snimljene prve korake, utvrđene u svom radu na dva ključna mjesta na kojima Solomatin kasnije igrao cijelu karijeru - a stoper i obrambeni vezni igrač.

Prvi odrasle tim za Andrije bio „Torpedo” (Moskva). Primjena Solomatin došao 1992. godine, kada je imao 16 godina. U toj sezoni „Avtozavodtsev” igrao u Premier ligi, ali nakon preliminarnoj fazi nastaviti borbu za medalje nije mogla, nije imala samo tri boda. Solomatin zbog mlade dobi i neiskustvo bi debitirao u sezoni i nije mogao.

druga liga

Sljedeće sezone da steknu iskustvo i majka Andrei Solomatin otišao u glavni grad TRASKO. To FSM ( „Mladi škola nogometa”) bila je ekipa sa sjedištem u bazi, tako da je bend zvao Sovjetski Savez. U protekloj sezoni TRASKO uspješno napravio sebi u trećoj zoni 2. ruske lige prvaka, završivši na 15. mjestu. To je najbolji uspjeh tima u nacionalnom prvenstvu.

Godine 1993. TRASKO udario u 4. zoni. Solomatin s prve utakmice dogodio se u obrambenom baze. Sezona je duga, teška i dvosmislene. U 42 igara uspio osvojiti samo 10 puta, uz 19 poraza. Kao rezultat - 16. mjesto i, kao i mnogi momčadi u sezoni, zbog promjena u turnir formatu, TRASKO otišao u trećoj ligi.

Solomatin održavaju sljedeće sezone. U ovom trenutku je uspio postati 12-mi. 2 sezone Andrew pojavio na terenu 47 puta, postigavši 8 golova.

Pod vodstvom Semina

Izvan sezone, Solomatin Andrey Yurevich dobio poziv od glavni trener moskovskog „Lokomotiva” Yuri Semin i stigla na mjesto događaja „pruge”. Tako sam otvorio najuspješniji stranicu u svojoj karijeri.

Mlada, ali hrabar Solomatin odmah pronašao svoje mjesto u momčadi. Uz prvu utakmicu je počeo priznati igrama. Prva zamjena nastupa na kraju, uskoro osvojio mjesto u bazi. Debi dogodio u prvom krugu u kući igra sa Samara „Krila Sovjeti.” Solomatin došao s klupe u 70. minuti kada je rezultat bio 1: 1, umjesto Arsenea Aiupova. 5 minuta prije posljednjeg zvižduka „pruga” zaradio kaznu, koji se prodao Aleksei Kosolapov. U preostalom vremenu, sve se borio da sačuva pobjedu, Solomatin čak je dobio svoj prvi žuti karton. ipak je uspio dobiti 3 poena u meču.

Sezona 1995 je bio uspjeh za „Lokomotive”, tim je osvojio srebrnu medalju, izgubivši 6 bodova Moskva „Spartak”.

prvi trofej

Sljedeće godine, sve je bilo ne tako dobro. Nakon rezultata na „lokomotiva” u sezoni bio je tek na 6. mjestu. No, Andrei Solomatin osvojio svoj prvi trofej - Kup Rusije.

U fazi 1/16 poražen Petrogradu „Zenith” - 4: 0, 1/8 s istim računom pretučen, „Uralmash”. Solomatin već bio igrač osnovne strukture. Nadalje, s rezultatom 1: 0 nije uspio proći Kamyshinsky „tekstil” i Moskva „Dinamo”. U finalu, „Lokomotive” ima najjaču ekipu u tim godinama - „Spartacus”

Solomatin Andrey Yurevich u meču došao u startnoj postavi. Prva polovica ispostavilo se da se sadržajan - timovi razmjenjuju dvije lopte. No, u drugoj polovici borbe bio tvrdoglav. Odlučio sam sudbinu trofej cilja Jurij Drozdov pet minuta prije kraja regularnog vremena. 3: 2 u korist „Lokomotive”.

Šalice tim

U Kupu Rusije, zajedno s „lokomotiva” još 3 puta postao pobjednik Andrei Solomatin. Nogometaš je osvojio trofej u 1997. godini, kada je u finalu pobijediti Moskva „Dinamo” - 2: 0.

Godine 2000. u finalu protiv CSKA Solomatin je zamijenjen na poluvremenu sa rezultatom 1: 1. Uspio dobiti pobjedu tek nakon produžetaka, odlučujući gol zabio je Ilya Tsymbalar u 113. minuti.

U 2001. godini, u finalu na jedanaesterce pretučen Makhachkala „Anji”, međutim, Andriju u sezoni u finalu nisu sudjelovali.

U prvenstvu u „lokomotiva” nije uspio osvojiti još jedan „broncu” i tri srebrne medalje.

Solomatin u europskom natjecanju

U europskom natjecanju Solomatin, debitirao za „lokomotiva” u prvom kolu Kupa UEFA. Suparnici „pruga” otišao znatan München „Bavaria”. Unatoč ove mlade Semin tima u prvoj utakmici nije izbrisano, a osvojio je gost - 1: 0. Istina, Nijemci odmazdu je destruktivno u Cherkizovo „lokomotiva” je malo 0: 5.

Sljedeće godine, „željeznica” su odjednom u 1/16 Kupa UEFA. U tom krugu, Hrvatska "Varteks" (0, 1 2 1) prošlo, ne bez poteškoća. A 1/8 u dva gubici su patili od portugalskog "Benfica" (0: 1, 2: 3).

Mnogo uspješniji bio je sezona 1997/98. Prvo sigurno prošao Bjelorusija "Belshyna" (2: 1, 3: 0), a zatim turski "Kocaelispor" (2: 1, 0: 0). U 1/4 finala u kandidata dobio grčki AEK. Prva noga u Ateni završila neriješeno, a drugi meč u Moskvi također završila s kravatom, ali 1: 1, što je odgovaralo Grke. Spas „Lokomotiva” Igor Chugaynov, zabio gol u posljednjoj minuti utakmice.

Bajka je završila u polufinalu. „Lokomotiva” marginalno je izgubio od njemačkog „Stuttgart” - 1: 2, međutim, u uzvratu u Moskvi navijača glavama i nisu vidjeli.

Sljedeće godine, „Lokomotiv” ponovno je došao do polufinala u Kupu UEFA. U ovom trenutku, prva utakmica protiv rimske „Lazio” u Moskvi završio neriješeno 1: 1, a druga utakmica je završila s nula na semaforu. Ovo usklađivanje uređen Talijani.

U 2000, debi u „lokomotiva” u Ligi prvaka, sudjelovao je u njemu i Andrei Solomatin. Biografija sportaša u velikom europskom nogometu počela je u Turskoj u utakmici protiv „Bešiktaša” u 3. pretkolu turnira. Uspješan debi nije ime, Semin je momčad izgubila 0: 3. Isto tako formirana i povratak utakmica, opet poraženi - 1: 3.

Više od šest sezona u „Lokomotiva” Solomatin proveo na terenu 143 utakmica, Check 7 postigao ciljeve.

Odlazak na CSKA

Od 2002. Solomatin otišao u CSKA Moskvu. On je postao tim redoviti ovdje. U svojoj prvoj sezoni u novom timu završio prvenstvo, dijeli prvo mjesto sa svojim bivšim klubom - u „lokomotive”. U 30 utakmica je tim postigao 66 poena. CSKA je postigao 21 pobjeda, dva više od „pruge”, ali u skladu s pravilima ove sezone odlučili o sudbini trofeja „Zlatni” utakmicu.

On je održana 21. studenog na stadionu „Dinamo” u nazočnosti 34 tisuća navijača. Solomatin je objavljen u početnoj postavi protiv momčadi koja je nedavno dom za njega.

„Lokomotive” nije rano gol u 6. minuti rezultat je otvorio Dmitrij Loskov. Pogodak koji je rezultat bio jedini. „Lokomotiva” je prvi put postao prvak Rusije i Solomatin opet dobila srebrne medalje.

Karijera u CSKA Andrije diplomirao 2003. godine igrati u svim 64 utakmica i postigao 4 gola.

Reprezentacija na Svjetskom kupu

Početak od dva tisućiti je Solomatin u svojoj karijeri - najuspješniji vrijeme, to je kad je bio pozvan da igra za reprezentaciju. Andrew debitirao u momčadi 18. studeni 1998 u prijateljskoj utakmici protiv Brazilaca. Igra nije radio od početka do 20. minute loptica čarobnjaci pod vodstvom 2: 0 i 32. minuti Solomatin je zamijenio na terenu Kornauhovu. To igra završila sa jednom od najvećih timova poraza - 1: 5.

Solomatin tada pozvao za prijateljske utakmice 2000. godine, a od 2002. godine hit ponudu za SP u Japanu i Južnoj Koreji. Uoči turnira je igrao u prijateljskom turniru za Kup LG. U polufinalu utakmici protiv Bjelorusije je izjednačio iz jedanaesterca zabio svoj prvi pogodak za reprezentaciju.

Solomatin je svjetsko prvenstvo tim redovita. Međutim, tim izvodi slabo. Premlaćivanje prvoj utakmici Tunis - 2: 0, pretrpio dvije ozljede - 0: 1 iz Japana i 2: 3 Belgija. Solomatin odigrao sve utakmice, bez zamjene, prima dvije žuta kartona.

danas

Nakon što je napustio CSKA Solomatin otišao u Krasnodar „Kuban”, ali oni su proveli ukupno 8 utakmica. Odatle do južnokorejskog „Seongnam Ilhva Chhonma” (a tu se pojavila na terenu samo 2 puta).

On je igrao za ukrajinski „Obolon” Samara „Krila Sovjeta”, Nižnji Novgorod „Spartak” Makhachkala „Anji” i Moskva „Torpedo”. No, tu se ne mogu ispraviti bez trošenja čak 20 utakmica po ekipi. Tim Solomatin više ne zove. On je u mirovini u 2007 u dobi od 32.

Danas Andrei Solomatin - trener. Na terenu on čini tek prve korake. On radi kao pomoćni trener tima mladih kluba u drugoj ligi. Njegov novi klub NK „Chertanovo”.

zvijezda tima s neba nije dovoljno. Prošle sezone, u zoni „Centar” NK „Chertanovo” je samo 11. mjesto, postigavši 8 pobjeda u 26 utakmice. Solomatin glavni zadatak u ovoj fazi - dovesti talentirane mlade ljude.

Copyright © 2018 hr.delachieve.com. Theme powered by WordPress.