Sport i fitnessNogomet

EURO 1960: Rezultati

Ideja održati turnir između ekipa Europe pojavio 1927. godine. Dok shvatiti to se nije dogodilo. Nakon 30 godina UEFA-e sam se vratio u ovu ideju i stvorili Europsko prvenstvo ili kup Anri Delone. Prvo izvlačenje održano 1960. godine. Francuska je završni dio.

propisi

Nisu svi europski timovi su podržali ideju održavanja Euro 1960. Za sudjelovanje u turniru odbila 13 od 30 zemalja. Među njima su Italija, Engleska, Njemačka, Belgija i Švedska. Nogometni savez smatra da će prvenstvo spriječiti igrači oporaviti nakon sezone.

Ostalih 17 zemlje članice Lige, sudjelovao u izvlačenju 1/8 i 1/4 finala. On je prošao početkom lipnja 1958. godine. 14 timova, uključujući i SSSR, počela nastupe na 1/8. Irska i Čehoslovačka provodi klasifikacijski utakmicu.

U 1/8 i 1/4 finala održati dvije utakmice: kuće iu gostima. Polufinalnim i UEFA EURO 1960 finale održava u Francuskoj kao Anri Delon je predsjednik francuskog nogometnog saveza.

početak

Tijekom EURO 1960 ždrijeb nije bio strogo reguliran kalendar - upravljanje timovi samostalno dogovorili o mjestu i vremenu. Kvalifikacijske utakmice, koja je, u teoriji bi se trebala održati na prvom mjestu,, koji se održavaju samo 5. travnja i 10. svibnja 1959. Prva utakmica kod kuće Irskoj pobijedio s rezultatom od 2: 0. Povratak Susret je održan u Bratislavi, Česi su uspjeli postići četiri neodgovorene ciljeve i prošao dalje.

Debi igra UEFA EURO 1960. održana je 28. rujna 1958. Sastanak SSSR-Ugarske bio je prvi povijesti Europski kup. Utakmica je odigrana na stadionu „Luzhniki”.

1/8 finala

EURO 1960 nogomet ruski (SSSR ekipa) započeo s početnom utakmici protiv Mađara. Kako se boriti 100.000 navijača. Prvi gol na utakmici (i povijesti europskog prvenstva) je postigao u 4. minuti Sovjetskog igrača Anatoliem Ilinym. EURO 1960 nogomet SSSR je postao prvi u svemu. Vjačeslav Metreveli ubrzo povećao račun, Valentin Ivanov napravio drobljenje. Mađari su bili u stanju odgovoriti na samo jedan lopte u 84. minuti.

Povratak utakmica održana je godinu dana kasnije - 27. rujna 1959. Još jednom sreća stala sa Sovjetskim tim. Minimalno porazio Mađare, Sovjetski Savez je otišao do 1/4 finala.

U drugom paru sukob između Francuza i Grka. Prva utakmica održana je u Francuskoj. Ispunjen „Parc des Princes” vidio osam golova, sedam od njih zabio domaćine. Povratak Susret je završio rezultatom 1: 1.

Prva utakmica između Rumunjske i Turske održan je u Bukureštu. Jači od Rumunja, postigavši tri neodgovorene ciljeve. 26. travanj 1959 u Istanbulu održan drugi susret. Turska pobijedila 2: 0, ali to nije bilo dovoljno. U četvrtfinalu je otišao u rumunjskom tim.

Par Norveška, Austrija prva igra održava u Oslu. S minimalnim rezultatom uspjela pobijediti Austrijance. Povratak Susret je održan u Beču završio rezultatom 5: dva u korist Austrije.

U 1/8 finala UEFA EURO 1960 nogomet susreo Jugoslavija i Bugarska. Favorit u paru je očito. Jugoslavija je osvojila prvu utakmicu reprezentacije sa rezultatom 2: 0. Druga bila neriješeno (1: 1).

Zanimljiv par UEFA EURO 1960. postao Demokratska Republika Njemačka-Portugal. Prva utakmica održana u Berlinu, gdje su domaćini priznao (2: 2). Gost susreta u Portugalu, Nijemci zabio dvaput, ali pobjeda je ostala majstora (3: 2).

Izlazak parova Španjolska-Poljska je prilično očito. Daleko španjolski pobijedili (4: 2). Početna pobijedio 3: 0 i otišao do 1/4 finala.

U posljednjih nekoliko Danskoj igrao protiv pobjednika pretkolu - Čehoslovačkoj. U Kopenhagenu nije bilo moguće utvrditi pobjednika (2: 2). Kod kuće, Česi pobijedili Danci velike (5: 1).

1/4 finala

Najiščekivanijih utakmica postala SSSR-Španjolska. Uoči pobjednika bilo je teško predvidjeti. No, navijači nisu bili predodređeni da vidi uzbudljive sukob. Razlog je bio politički odnosi između dvije zemlje, koje su napete u tim godinama. Španjolska je odbio posjetiti Sovjetski Savez, ponudio domaćin utakmica na neutralnom teritoriju. UEFA rekla ne, novčano tim i dodjelu diskvalifikacije. Dakle, Sovjetski Savez je otišao u polufinalu UEFA EURO 1960.

Francuska je dobio nekoliko Austria. Francuzi osvojili obje igre. Podrijetlo završila rezultatom: 5: 2, drugi - 2: 4.

Portugal protiv Jugoslavije. Prva utakmica portugalskog jedva pobijedio s rezultatom od 2: 1. Odgovor sastanak održan u Beogradu završio poraz Portugal (5: 1).

U posljednjih nekoliko susreo Rumunjska i Čehoslovačka. Budući da je u rangu favorit, Česi pouzdano osvojio dvije utakmice - (0: 2), (3: 0).

polufinale

Krajem svibnja 1960. godine održan ždrijeb za polufinala. Protivnici SSSR otišao u Čehoslovačkoj. Francuska igrao s Jugoslavijom.

Utakmica između Sovjetskog reprezentacije bio je na sceni „Velodrome”. Bez napora domaći igrači pobijedili su Česi. Prvi gol postigao je Ivanov u drugom poluvremenu, on je također udvostručio rezultat, i Viktor Ponedelnik stati na kraj utakmice.

U drugoj utakmici smatralo omiljeno u Francuskoj, unatoč nedostatku nekoliko ključnih igrača. Jugoslaveni vodio 1: 0, ali je odmah propustili. Francuzi imaju gornje strane u igri, a do 53. minute vodio 1: 4. Sa 55 minuti, gosti su je postigao drugi, ali to nije bilo dovoljno. A onda je nevjerojatno dogodilo. Između 75 i 79 minuta, Jugoslaveni su zabilježeni tri puta i došao do finala.

Utakmica za treće mjesto

Uzrujani gubi Francuska, vrlo nesigurno održan završni susret protiv Čeha. Nezadovoljni navijači za bilo kakve greške izviždan svoje momčadi. Rezultat je pobjeda Čehoslovačke s rezultatom 2: 0.

finale

Utakmicu SSSR-Jugoslavije dogodio na mokrom terenu na kiši. Općenito, igra je bila jednaka. Prvo izgledati bolje Jugoslaveni. Na 43 minuta Galić vodio momčad prema naprijed. Odgovor sovjetski igrači mogu imati na 49 minuti. Drugo poluvrijeme je održan pod pritiskom Sovjetskom Savezu. Otkrij pobjednika nije bilo moguće u većini slučajeva. Samo 113 minuta, Viktor Ponedelnik zabio drugi gol. EURO 1960 SSSR tim je osvojio zahvaljujući tvrdoglavosti igrača i popratnom sreće.

Copyright © 2018 hr.delachieve.com. Theme powered by WordPress.