Sport i fitnessBorilačke vještine

Beloglazov Sergey: biografija i fotografije

Beloglazov Sergej - poznati sovjetski atletičar. Dvostruki olimpijski prvak u hrvanju slobodnih stilova. Višestruki pobjednik svjetskih prvenstva, Europi i SSSR-u. Dobitnik je naslova "Počasni gospodar sporta SSSR-a".

Biografija sportaša

Beloglazov Sergej rođen je u Kaliningradu 1956. godine. Roditelji su bili jednostavni radnici - Aleksei Yakovlevich Starokulov i Antonina Alekseevna Beloglazova. Jednom u velikom sportu, Sergej je uzeo više eufonijsko ime svoje majke.

Hrvanje se počelo baviti svojim bratom Anatolijem. U dobi od 14 godina. Onda su obojica težili manje od 30 kilograma. Njihov prvi trener bio je Granit Ivanovich Toropin. Oboje su bili sposobni i talentirani hrvači. Jedini problem bio je da su i Sergei i Anatoly nastupali u istoj kategoriji težine. Toropin ih je odlučio uzgajati. Sergej se morao oporaviti od plana i preseliti se u kategoriju onih koji teže više od 52 kilograma. Anatolij je ostao u kategoriji upaljača.

Brat Anatolij

Brat Sergeja Anatolija također je postigao određene uspjehe u hrvanju slobodnog stila. Postao je trostruki svjetski prvak. Trenutačno je trener ruskog tima za mlade za ovaj sport. Djeluje u klubu CSKA.

Počeo je profesionalnu karijeru u klubu oružanih snaga u Kaliningradu, a zatim je igrao za Kijev Dinamo.

Godine 1980. osvojio je na Olimpijskim igrama u Moskvi. U kategoriji težine do 52 kilograma u finalnoj utakmici sastao se s poljskim sportašem Vladislavom Stetsikom. Pobjeda je osvojila jasnu prednost.

Premještanje Sergeya u Kijev

Godine 1977. Beloglazov Sergej preselio se iz Kaliningrada u Kijev. Uskoro je počeo igrati za lokalni sportski klub "Dynamo".

Uoči visokog obrazovanja primio je u Državnom pedagoškom institutu Krasnodar, a kasnije je diplomirao na Visokoj zapovjednoj školi u Saratovu, koji je nosio ime Felix Dzerzhinsky. Primio je titulu službenika Ministarstva unutarnjih poslova.

Prvi međunarodni uspjesi

Beloglazov Sergei nakon niza pobjeda na All-Union natjecanjima postao je dio SSSR-a. Prvi veliki međunarodni start za njega bio je Europsko prvenstvo u glavnom gradu Rumunjske u Bukureštu, održanom u travnju 1979.

Beloglazov Sergey, hrvač, nastupio je u kategoriji do 57 kilograma. U finalu se sastao s rumunjskim sportašem Aurel Neagu. Pobjeda je bila za sovjetski atletičar. Na tom europskom prvenstvu, sovjetska momčad pobijedila je u ukupnom poretku. Sovjetski sportaši osvojili su 8 od 10 zlatnih medalja. Jednom su bili drugi. Nijedna nagrada nije ostala samo u kategoriji do 62 kilograma.

U istoj godini Beloglazov Sergej, čija biografija bila je usko povezana s sportom, po prvi puta je sudjelovala na Svjetskom prvenstvu. Natjecanje se odvijalo u glavnom gradu Kalifornije u San Diegu.

U kategoriji do 57 kilograma Beloglazov je izgubio japanskog sportaša Hizaja Tomiyama. Sovjetski tim na svjetskom prvenstvu u ukupnom poretku medalja (i slobodno i grčko-rimsko hrvanje) na prvom je mjestu. Aktivni sportaši Sovjetskog saveza bili su 9 zlatnih, 5 srebrnih i dvije brončane medalje. Samo u četiri kategorije težine nije se jedan od domaćih sportaša popeo na postolje.

Olimpijsko zlato

Olimpijske igre Sergej u Moskvi u kategoriji do 57 kilograma Sergeja Beloglazova. Freestyle hrvanje je jedna od najbogatijih disciplina na medalju. Ukupno su igrali 10 setova.

Braća Beloglazovi su bili nepobjedivi. Anatolij je pobijedio u svojoj kategoriji, pobijedivši pole Vladislava Stetsika u finalu, a Sergej u odlučujućem susretu bio je jači od predstavnika Demokratske narodne republike Koreje Lee Ho Pen.

U ukupnom poretku, sovjetski hrvači osvojili su sedam od deset zlatnih medalja. Samo u kategoriji do 48 kilograma Sergej Kornilayev ostao je treći, a zlato je oduzeo talijanski Claudio Pollio. Među sportašima koji su težili 74 i 82 kilograma, Bugari - Valentin Raichev i Ismail Abilov - zauzeli su prvo mjesto.

Drugo zlato

Nakon što su SAD bojkotirao Olimpijske igre u Moskvi, sljedeće 1984. Igre u Los Angelesu prošle su bez sovjetskih sportaša. Glavni tajnik Chernenko istaknuo je kako smatra neprikladnim slati sportaše na Olimpijadu, jer Amerika u velikoj mjeri krši temeljna načela olimpijske povelje i postavlja masovnu anti-sovjetsku propagandu protiv SSSR-a. Dakle, XXIII Igre sovjetskih hrvača nisu bile, a prvo mjesto u timskom događaju otišlo je Amerikancima.

Sljedeći put za Olimpijske igre, Sergei Beloglazov, čija je fotografija u svim sportskim novinama, odlazi 1988. godine. Igre su se odvijale u korejskom Seulu. Njegov brat Anatolij više nije bio lider u svojoj klasi težine. Njegovo mjesto preuzelo je Vladimir Toguzov, koji je osvojio brončanu medalju.

Sergej je također pouzdano položio kvalifikaciju, au završnoj borbi borio se s iranskom Askari Mohammadijem. Uvjerljiva pobjeda i druga zlatna olimpijska medalja u imovini.

postignuća

U svojoj karijeri, mnoge pobjede osvojile su Beloglazov Sergey. Nagrade koje je osvojio na najvećim natjecanjima na planetu. Uz dvije olimpijske zlatne medalje, 6 puta je osvojio svjetsko prvenstvo - u američkoj San Diegu, makedonskom Skoplju, kanadskom Edmontonu, Kijevu, dvaput u Budimpešti, a opet na francuskom Clermont-Ferrandu.

4 puta osvojio je Svjetsko prvenstvo u hrvanju slobodnog stripa u kategoriji do 57 kilograma. 5 puta osvojio je na europskim prvenstvima - u Mađarskoj Bukureštu, Bugarskoj Varni i Velikom Tarnovu, švedskom Jenchepingu, engleskom Manchesteru.

Godine 1984. osvojio je niz međunarodnih natjecanja između država socijalističkog tima, koji su održani paralelno sa Olimpijskim igrama u Los Angelesu.

Karijera trenera

Nakon što je završio s velikim sportom, Beloglazov se pridružio Dynamo sportskom klubu kao trener. Zatim, zajedno s gospodarom sporta Dmitrija Mindiashvilija i dvostrukim olimpijskim prvakom Ivanom Yaryginom, trenirao je nacionalni hrvač SSSR.

S reprezentacijom je radio samo dvije godine i napustio zemlju tijekom perestrojke. Do 1994. radio je kao viši trener američkog olimpijskog tima, a za još četiri godine pripremio se za sudjelovanje na najvećem međunarodnom natjecanju hrvača iz Japana. Vratio se u Rusiju 1998. godine.

Kod kuće Beloglazov je odmah dobio mjesto u reprezentaciji. Postao je viši trener muškog tima. Zajedno s timom 2000. godine otišao je na Olimpijadu u australskom Sydneyu. Na natjecanjima je izvedeno samo 8 kompleta nagrada. Ruski tim kojeg je vodio Beloglazov osvojio je prvo mjesto u ekipnom događaju, osvojivši 4 zlata i jedan srebro. Pobjede su osvojile Murad Umakhanov, Adam Saitiev, Sagid Murtazaliyev i David Musulbes. Dostojan natjecanje su napravili hrvači iz Sjedinjenih Država, Irana, Azerbajdžana i Kanade, koji imaju jednu zlatnu medalju.

Godine 2003. Beloglazov je ponovno otišao pripremati američke hrvače. Drugi povratak u Rusiju održan je 2006. godine. Ovaj put mu je povjerena obuka ženskog nacionalnog tima za hrvanje. Godine 2009. postao je glavni trener reprezentacije Singapura.

Trenutno radi u Rusiji. Vlakovi momčadi Moskovske regije i freestyle hrvanje klub u CSKA sportskom društvu.

Sergej Beloglazov je oženjen. Ima četvero djece od kojih su dvoje od prvog braka.

Copyright © 2018 hr.delachieve.com. Theme powered by WordPress.