Nogometni klub „Stuttgart” - tim iz Njemačke, čije je sjedište u istom gradu. Smatra se osnivanje datum 9. rujna 1893. godine.

Nogometni klub „Stuttgart” ima dugu i zanimljivu povijest. U početku, njemački tim koji je uključen u drugom sportu, naime ragbi. Početak nogometna povijest počinje tek nakon dvadeset godina. Nogometni klub „Stuttgart” danas su se okupili oko njega već više od četrdeset tisuća članova. Međutim, njemačka momčad ima ne samo veliki broj članova, ali i masu postignuća i titule. Osim toga, „Stuttgart” je poznat po svojim vjernim fanovima koji ga podržavaju, čak iu najtežim trenucima postojanja.

U prvoj polovici dvadesetog stoljeća

Nogometni klub „Stuttgart” u prvim godinama njegova života ne može pohvaliti velikim postignućima. Tim mirno nalazi u sredini tablice i samo povremeno ustati na vrhu. Međutim, slabić, „Stuttgart” ime nije bilo. „Stuttgart” - nogometni klub, koji bi mogao nametnuti se bore čak i velmoža i smatra vrlo jak srednji seljaci.

podizanje tim

Značajan razvojni tim počinje tek u 1950 godina prošlog stoljeća. U tom razdoblju prvi veliki trofej u klubu počeo da se prase banka. Stvoritelj uspjeh može se nazvati novo trener Robert Shlinza. Novi trener je proveo osam godina u post. Usput, poznati trener je činjenica da je on imao ruku. Njezina je izgubio u prometnoj nesreći. Vodeći njemački tim, Shlinz pomogao osvojiti četiri naslova. Za ljubitelje „Stuttgart” Ovo je jedan od najboljih u povijesti. Tijekom tog razdoblja, riznica tim ima dva naslova i dva prvaka njemački kup u zemlji. „Stuttgart” - nogometni klub, čije članstvo je dovoljno jak ističu u nacionalnom prvenstvu. Međutim, dio njemačkog nacionalnog tima „Stuttgart” nije dobio jednog igrača u isto vrijeme. To se može objasniti činjenicom da iako je zasjala igrača u momčadi, ali zvijezde se ne mogu razlikovati.

Druga polovica dvadesetog stoljeća

Najsvjetliji nogomet u drugoj polovici prošlog stoljeća počeo pokazivati njemački „Stuttgart”. FC dodao mnoge poznate igrače koji su znatno ojačali naš tim. Mentor tijekom 80-ih bio je Hans-Jürgen Zundermann da dobro upravlja kluba iz Njemačke, ali cijelo vrijeme je pokupio nešto donijeti timski prvaka. Dva puta, „Stuttgart” zaustavio jedan korak dalje od brane prvaka i jedan je bio treći. Međutim, u 1982. tim je završio sve na devetom mjestu, što je dovelo do smjene trenera.

Novi trener Hellmuth postao Bentaus. U prvom dijelu svog radnog statusa kluba trener vratio znatan tim i osvojio brončanu medalju na prvenstvu u Njemačkoj. „Stuttgart” - nogometni klub, od kojih su fotografije u 1983 bio je u svim novinama. Bila je to treća sezona donijela ekipnom prvenstvu u svojoj povijesti.

Dobro njemački klub nametnuo na međunarodnim turnirima. Godine 1989, „Stuttgart” objavljen je u finalu Kupa UEFA, nego ugoditi svojim navijačima. Međutim, da se naslov je spriječila talijanska „Napoli”. Nakon dva susreta, momčad Italije pobijedila s ukupnim rezultatom 5: 4. Međutim, to je vrijedno spomenuti da je u to vrijeme dio Talijana sjaji legendarni Maradona.

1990

Kristof Daun 92 godina porastao je na mjesto glavnog trenera „Stuttgart”. Prva sezona svog boravka uređena naslov prvaka Njemačke, koji su postali četvrti za tim.

Poznati Yoahim Lov u 96. dobio je ponudu za glavu njemački klub. U vrijeme kad je bio mlad, ali obećavajući stručnjaka. Prije pozivanja na glavni trener je bio u „Stuttgart” zamjenika. Mnogi ljudi znaju da je kasnije postao poznat trener Joachim njemački reprezentativac i odveo do mnogih trofeja. Međutim, „Stuttgart”, on se pokazao da nije jako dobro. Kao glavni timom stručnjaka, proveo je dvije godine. Tijekom tog perioda, on je s klubom njemački kup i nacionalnom prvenstvu dvije sezone u nizu „Stuttgart” zauzeo je četvrto mjesto,. Yoahim Lov i doveo tim do finala Kup pobjednika kupova, ali je izgubio u London ‘Chelsea’ sa minimalnim rezultatom od 1: 0.

danas

Novo vrijeme za njemački tim došao kada je post od trenera stajao poznati stručnjak Felix Magath. Mentor je napravio poseban naglasak na mladim igračima koji su uglavnom bili učenici, „Stuttgart”. Moram reći da je ovaj pristup radi. Mladi u potrazi za iskusnim kluba kapetana i brzo napredovala. Svježe sastav je bio u mogućnosti da biste dobili 2003 sezona srebrne medalje u Bundesligi.

U isto vrijeme tim danas pojavio vrlo poznati igrači. Najistaknutiji su: Filipp Lam, Kevin Kurany, Aleksandr Gleb. Nakon što je instruktor otišao u redove „Stuttgart”, uprava je odlučila nastaviti fokus na mladim igračima.

U 2007. godini, pod vodstvom Armin veh „Stuttgart” je osvojio prvo mjesto u Bundesligi, i tako osvojio naslov za peti put u svojoj povijesti.

Do sada je slučaj klupske situacije nije najbolji način. Tim pokušava preživjeti u nižim dijelovima njemačkog prvaka. Na izlazu na međunarodnim natjecanjima kluba mogu samo sanjati. Međutim, obožavatelji vjeruju da je „Stuttgart” ponovno će biti u stanju pokazati svoje najbolje igre.