Dom i obiteljDjeca

Planiranje odgoj i obrazovni rad u 1. juniorskoj skupini, srednja skupina, u starijoj skupini

Obrazovna planiranje i obrazovni program - temeljno je rješenje za pitanje predškolskog odgoja djece. On treba dati na pojedinca, važno razmatranje, jer je od tih planova ovisi o uspjehu obuke. Moramo se sjetiti da je svaki dan u vrtiću za dijete - to je upravo vrijeme koje mora provesti u korist i interes. Danas ćemo govoriti o tome što bi trebalo biti dječja nastava u vrtu, u drugim riječima, bit će oko planiranja odgoja i obrazovnog rada pedagog s djecom.

Objašnjenje rada u prvoj mlađoj grupi

Ovaj program potiče djetetov razvoj okupljanjem roditelje ili odgajatelje napor. Osim toga, planiranje odgoja i obrazovnog rada u mlađim skupine 1 pomaže djecu naučiti o svijetu i da ih pripremi za više odraslog života. Ova vrsta rada usmjeren je na razvoj djetetove verbalne, matematičke, geometrijske i druge vještine koje će biti potrebne u budućnosti dijete. Planiranje unaprijed odgoj i obrazovni rad doprinosi usavršavanju nadležnog djeteta na život i rad škole.

Ciljevi rada mlađe grupe

Kao što je gore spomenuto, raspoređivanje odgoj i pedagoški rad POC ima vrlo veliku važnost. Dakle, djeca formiraju priprema za glavne skupine predškolske obrazovne ustanove, te razviti materijalne i kognitivne sposobnosti koje dolaze u ruci u budućnosti.

Tijekom planiranja kako odgoj i pedagoški rad, svi učitelji pokušavaju ispuniti potrebne potrebe svojih štićenika. Oni su usmjereni na komunikaciju i prilagodbu djeteta u društvu. Osim toga, prilično važna stvar je raspored dana, što upoznaju roditelje unaprijed.

Struktura odgoju i planom obrazovnog rada sastavljen tako da su „učitelji” uzeti u obzir čak i najmanji značajke djetinjstva u bilo kojem od vrtića skupina. Izazov za razvoj fizičkih, estetskih, umjetničkih, matematičke, logičke i verbalne upute.

Posebno mlađe dobne skupine

Planiranje odgoj i odgojno-obrazovni rad u mlađoj skupini 1 je izgrađen sa svim značajkama djece 2-3 godina.

Činjenica da su prve 3 godine života beba se usredotočiti isključivo na kognitivne aktivnosti. Nakon živi ovaj put, dijete postaje samostalnije, postaje sve više zanimljiva, igra je u pratnji dijete posvuda. To je razlog zašto je važno koristiti različite nastavne materijale za razvoj igre „mladih istraživača”. Oni neće biti dosadno, to će biti zanimljivo sudjelovati u određenoj aktivnosti.

U djece 3 godine i dalje razvijati komunikacijske vještine koje se fokusiraju na interakciji s odraslima, broj riječi razumije dijete raste. To znači da dijete treba stalno nadopunjavanje rječnika. Ovdje bi didaktičke govorne igre u kojima se djeca počinju da razumiju priče, a mi smo odrasli.

Nadalje, razvoj u tom razdoblju prima i dječji aktivni govor. Djeca uče da komuniciraju jedni s drugima. Osim toga, oni imaju svjetonazor počinje da se formira, tu su idoli i uzori. Važno je da u ovoj dobi djeca su okružena pozitivnim likovima. Planiranje odgoj i odgojno-obrazovni rad u mlađoj skupini 1 uzima u obzir i razvoj dječjeg govora, koji može uspješno „promicati” ga prema naprijed.

Sada ćemo govoriti malo o igrama. Planiranje odgoj i odgojno-obrazovni rad u mlađoj skupini 1 temelji se uglavnom na igrama. Oni su proceduralne prirode - sve akcije bliže stvarnosti što je točnije moguće. Dakle, dijete uči kako komunicirati s okolinom i vanjskim svijetom, najprije u obliku igre, a zatim u stvarnom životu.

Osim toga, kod djece 2-3 godina pojavljuju umjetničke vještine. U pravilu, najčešći uzorak je slika čovjeka. To znači da je dijete potrebno i važno razvijati mogućnosti na crtežu. Dnevno planiranje odgoja i obrazovnog rada u mlađoj grupi je sastavljen tako da u umjetničke klase posvetili dosta vremena.

U tri godine, auditivni percepcija je formirana bebe. Dakle, djeca uče razlikovati i zapamtiti melodiju, pjevanje, ples. Planiranje odgoj i odgojno-obrazovni rad u mlađoj skupini 1 uključuje takozvane „Music” klase, gdje će svako dijete biti u mogućnosti dobiti pravilan razvoj. Tematski planiranje odgoja i obrazovnog rada - je najbolji način da se sastanu glazbu i neke efekte koji su sigurni za pomoć djeci u budućnosti udruge i analizu zvukova.

Iznad svega, u ovoj dobi, dijete može razlikovati nekoliko objekata po obliku, boji, veličini. Kako bi se pomoglo djetetu u tom teškom pitanju za svoju dob, nastavnici organiziraju različite matematičke i geometrijske i druge vrste igara, u kojem su šaleći se kako bi naučili razlikovati predmete jedna od druge.

Osim toga, kao što je ranije spomenuto, djeca postaju zainteresirani za svijet oko nas. U tu svrhu, u smislu rada sa mlađim skupine pod uvjetom „mini-turneju”. Tako, na primjer, „planiranje odgoj i pedagoški rad (studeni) uključuje djeca hodaju u dvorište kako bi se studij pad svijeta i prikupiti potrebne materijale (lišće, trava, itd) za dječje aplikacija na jesenskom temu.

Očekivani rezultati rada mlađe grupe

Starost 2 do 3 godina - tzv početak bebinog života. Osnovna razvoj djeteta započinje u ovom trenutku. Kao što je već spomenuto, to je formirana, postoji interes za istraživanje, postoje vještine komunikacije s vršnjacima i odraslima, tu je matematički način razmišljanja. Jednostavno rečeno, sve manifestirati temeljnih ljudskih sposobnosti.

Ali ne samo u razvoju, ali iu prirodi bebe promjena dogoditi. On se pojavljuje tvrdoglavost, hirove, koji čine osnovne ljudske osobine. Tijekom tog perioda, važno je da se dijete ne sviđa dijete, već kao sasvim razuman osobi, iako mali. No, sve je kapacitet podaci ne mogu se pojaviti bez izravnog uključivanja odraslih u svakodnevnom životu djeteta.

Dakle, kada je planiranje se provodi odgoj i odgojno-obrazovni rad u mlađoj skupini, moguće je utvrditi neke osnovne željene rezultate:

1. Kognitivni razvoj.

U tijeku kognitivnog razvoja i objektivne percepcije svijeta je formiranje dijete toddler svijetu. Tijekom tog razdoblja, dijete uči koristiti objekte za namjeravanu svrhu, razlikujući ih po bilo kojoj osnovi. Nakon primjera odraslih, djeca uče da djeluju s igračkama i okoliša objekata.

2. Razvoj govora.

Rano djetinjstvo - razdoblje polaganja temelja za djetetov govor. Kad se bave starijom djecom dobiti sve potrebne vještine i naučiti ih koristiti sa svojim vršnjacima na Igrama. Davatelj mora biti u mogućnosti ponuditi razne djecu igre, analizirajući njihovo raspoloženje i osjećaje. Ova vrsta govora igara uključuje različite pjesama priče.

3. Uvod u estetiku i umjetničkom svijetu.

Zahvaljujući ovom tipu razvoja, djeca su priključeni na promatranja okoliša, koji pokazuju svu ljepotu prirode i svijeta. Između ostalog, nastavnici pružaju djeci razne aktivnosti koje im pomažu da predstavlja ono što vide (aplikacije, crteži, obrti). To je prilično fascinantno proces za djecu od tri godine.

4. Pokrenite igru aktivnost.

Do tri godine odraslih vodstvo i sudjelovanje u igri. S godinama, kroz jednostavnu manipulaciju igračke, dijete se uči svirati samostalno i steći potrebne vještine za više kompleksnih igara koje imaju svoje uloge i pravila. Priroda u tijeku igre varira od pojedinca do kolektiva.

5. komunicirati s vršnjacima.

Posebno mjesto treba izdvojiti za igre usmjerene na druženje s vršnjacima. Sada programe obuke nude više od 60 različitih igara koje su sigurni da bi se djeca prilagode međusobnu komunikaciju.

6. Fizički razvoj.

Bilo je to u ranoj dobi djeca svladati motoričke vještine i fizičke sposobnosti. Sve vježbe se također provodi u obliku igre. Posebno uspješni su igre u seriji „skok poput zečeva.” Svi oni moraju se provoditi pod različitim glazbe i zabave, što je „punjenje” više uzbudljivo i zanimljivo. U toku tih akcija se javljaju u dječjoj socijalizacije i razvoja osnovnih tjelesnih sposobnosti. Osim toga, djeca uče aktivnosti poput rada. To je vrlo važno za djecu kao mladi kao tri godine starosti.

Dakle, ispitali smo planiranja odgoj i obrazovni rad u najmlađoj grupi prvi. Ova tema je relevantno, posebno za mlade roditelje. Ukratko, to je vrlo često koristi slijed planiranja dijagram odgoj i odgojno-obrazovni rad. U pravilu, što odražava sve potrebne planove rada, njihovu provedbu i uspjeh. Sada možete nastaviti na glavne točke planiranja srednje i starije skupine. Njihovo obrazovanje je također vrlo važno, jer se svake godine djeca su korak bliže do odrasle dobi.

OBJAŠNJENJU rada srednje grupe

Planiranje odgoj i odgojno-obrazovni rad u srednjem grupi - to je druga važna faza u formiranju djetetovog logike, znanja i prikupljanje informacija o svijetu. U dobi od 4-5 godina starosti djeca trebaju imati objasniti sve nijanse vanjskom svijetu, a temelj života i stanje okoliša čovječanstva. Planiranje strukture odgojno-obrazovnog rada osmišljen tako da djeca neće biti dosadno na studij set vospros. Osim toga, djeca uče osnove higijene i sanitacije, koji je sastavni i važan dio svijeta.

Zadaci srednjeg grupe

U djetinjstvu, djeca već znaju osnovne pojmove koji su potrebni kasnije u životu. No, u ovom trenutku djeca su aktivno razvija psiho-emocionalni aspekt, što je potrebno kako bi u pravom smjeru. Da biste to učinili, nastavnici uzimaju u obzir sve specifičnosti svakog djeteta i ponuditi im posebnu igru za istinski razvoj. Planiranje odgoj i obrazovni rad u skupini srednjeg uključuje osnove zaštite okoliša koje trebate znati u ranoj dječjoj dobi. Između ostalog, djeca savladati osnovne životne pokrete, kao što su trčanje, skakanje, penjanje, interakciju s objektima, hodanje. Važan zadatak je razvoj tih sposobnosti. Ispravite njihova percepcija će pomoći u školi života za svakog djeteta. U ovom trenutku, važno je ne dopustiti mali čovjek postati sebičan, jer je u 4-5 godina, on je „u središtu svemira” je vrijedan tvoj vlastiti ego. U mašti dijete igrati „Ja - najbolji.”

To - je još jedan faktor koji zahtijeva posebnu pažnju. Bilo je to u doba potrebe srednjeg razvijanja govora i jezika i dodati na svoj vokabular. Važno je da su djeca naučila kako izgraditi prijedloge i biti sklopivi priče. Planiranje odgoj i obrazovni rad u skupini srednjeg također ima za cilj proučavanje literature, što je važno za razvoj djece od 4-5 godina. Tijekom govora lekcije djeca nauče razumjeti ono što čitaju i analiziraju situaciju.

U ovoj dobi djeca postaju aktivni, tako da je zadatak nastavnika je voditi dječje energije u „pravom smjeru”. Da bi se postigao maksimalni učinak, odlučio je koristiti razne igre: Mobitel, simulirajući stvarne akcije i događaje, podučavanje i razvijanje. Glavna stvar je da se kamata djecu, za njih, kao što je gore spomenuto, nije bilo dosadno.

Dob značajke srednjeg grupe

Planiranje odgoj i obrazovni rad u skupini srednjeg je konstruiran tako da u bilo kojoj fazi odnosa uzimaju u obzir osobitosti srednje školske dobi. U ovom trenutku, djeca počinju razumjeti ulogu koja može mijenjati. U toku svojih aktivnosti djeca uče da se odvojiti od uloge. Dakle, postoje igre i pravi pojmovi.

U ovom trenutku, djeca aktivno razvija umjetničku djelatnost. Slika čovjeka u crtežima postaje jasno, i svi ostali elementi - detaljno i materijalno. Djeca uče kako raditi s papira, škare i ljepilo - oni upoznati s aplicirano. Broj „dijelova” može biti i do 6 komada - ne puno, ali puno opisati ovaj ili onaj objekt. Ona pomaže djeci da izgrade akcijskih planova.

U srednjoj dobnoj skupini od predškolske memorije povećava. Mala djeca počnu dobro ono što oni kažu razumjeti, ne zaboravite puno informacija. U 4-5 godina predškolci aktivno razvija finu i bruto motornih ruku, čini se logično razmišljanje i koordinaciju. Osim toga, aktivni razvoj su matematički i geometrijski vještine, prakticira više izazovna igra s loptom. Djeca uče čvrsto održavati ravnotežu i prijeći neki mali i jednostavan opstrukcije.

Nadalje, djeca počinju razumijevati različite sheme. U ovoj dobi su u stanju proći labirint igra i graditi razne dizajn sheme. Uz pomoć uređenih objekata, djeca počinju razumjeti i predvidjeti što će se dogoditi u bilo kojoj situaciji.

To i dalje razvijati i mašte. U djece, srednje školske dobi formirana originalnost i slučajnost. U ovom trenutku, djeca već mogu doći do vlastite malo priča, povijesti i priča. Osim toga, oni su povećali pažnju i marljivost. Sada djeca mogu dobiti informacije o 15 minuta naprijed u vrlo mladoj dobi.

U odnosu na vršnjake i postoji određena logika selektivnost. Dečki ne odvijaju svaki drugi gužve, i odabrati svoje prijatelje za neke značajke. Osim toga, u ovoj dobi, djeca posebno brzo razvija lik - jedan postaje ponizni, a netko da se natječu s prijateljima. U dječjim skupinama postaju istaknute vođe i „pokretači” i „odmetničkih država”. To je vrlo važno za formiranje „ja” u budućnosti.

Očekivani rezultati rada

Vožnja odgoj i obrazovni plan rada sastavljen na takav način da se obično odražava neke rezultate koje treba postići za bilo koje razdoblje. Sada ćemo vidjeti što je potrebno za postizanje kraj rada s srednje grupe vrtića.

1. Formiranje osobne kvalitete.

Kao što je već rečeno, djeca u predškolskoj dobi u prosjeku čine njihov alter ego. Dakle, planiranje odgoja i obrazovnog rada pomaže djecu u ovom teškom slučaju. U toku rada provodi u odjelima bit će formirana određenu svjetonazor i pogled na sebe.

2. Fizički razvoj.

Prosječne predškolske dobi djeca su fizički aktivni razvoj. Nastavnici moraju pronaći dječje potrošnje energije i učiti djecu svjetlo vježbe za bolje zdravlje.

3. Inteligencija.

U 4-5 godina kindergartners početi prikazivati svoje intelektualne sposobnosti. Dakle, u tom razdoblju postoji osobnost i neke značajke koje su bolje razvijeni posebno za svaku bebu.

4. Umjetničke vještine.

Kao što je ranije spomenuto, prosječna predškolske dobi djeca su prikazani umjetničke vještine. Mogu nacrtati detaljnije crteže i slike. Dakle, planiranje odgoja i obrazovnog rada pomaže da steknu vještine potrebne za razvoj umjetnosti.

Približava kraj srednje skupine, djeca, drugim riječima, trebao je već biti malo spremna za ulazak „odraste” - za školu. No ispred djecu je još jedan važan korak u formiranju pripreme - viši skupina.

Objašnjenje rada u starijoj skupini

Planiranje odgoj i odgojno-obrazovni rad u starijoj grupi - to je u završnoj fazi pripreme svakog djeteta u školi. U ovoj dobi djeca zahtijevaju posebnu pažnju - ako je nešto „miss” iz vida, u budućnosti to će negativno utjecati na ponašanje djeteta. Glavni zadatak višeg grupe je stvaranje i razvoj samostalnosti kod djece, kao i pripreme za život i rad škole. Mnogo će se pozornost na fizičke i logičke razvoja. Za učinkovitu pripremu rada će pomoći stol „planiranje odgoja i obrazovnog rada”, koji će sadržavati sve aktivnosti i zadatke koji se moraju provesti u djelo.

Izazovi za razvoj višeg skupine djece

Kao što je već spomenuto, planiranje odgoja i obrazovni rad u starijoj grupi u cilju pripreme djece za školu. To pomaže u igri, zagonetke i suradnje „odnos učitelj-dijete.” Najvažnija pitanja su: formiranje djetetove autonomije, sposobnost da komuniciraju s vršnjacima i odraslima, upoznavanje djeteta s općeprihvaćenim normama ponašanja i očekivanja.

Stariji predškolske dobi djeca trebaju priložiti običajima svoje zemlje i drugih područja kulture. Tijekom tog perioda, važno je uvesti djecu u nacionalnoj baštini. Osim toga, važno je da bi se patriotizam i ljubav prema domovini.

Vrlo važno je razvoj odaziv, empatije, tolerancije i tolerancije. Djeca trebaju dati jasnu obzir svoje postupke i djela.

Osim toga, kroz matematičke, logičke i geometrijskog razvoju, dijete uči kako analizirati određene situacije i izgraditi prilično složen lanac akcije. To pomaže djecu u komunikaciji iu životu općenito.

značajke dobi

Planiranje odgoj i odgojno-obrazovni rad u starijoj skupini, kao iu svim drugim dobnim kategorijama, provodi uzimajući u obzir značajke djetinjstva. U 6-7 godina djeca se pojaviti dosta individualnih značajki koje će bez sumnje učiniti pripreme za školu vrlo teško.

U ovoj dobi djeca su izložena emocijama koje uče manipulirati, ako ga ostavite bez nadzora. Oni imaju „loše” misli, ozbiljni hirove. Prije ulaska u školskom životu morate obratiti posebnu pozornost na upoznavanje dijete za dobrotu i vjernost. Planiranje odgoj i odgojno-obrazovni rad u starijoj skupini pomaže razviti nastavu održavati emocionalnu stabilnost djece.

U 5-7 godina dijete je formirana mehanizme suradnje koje treba usmjeriti u pravom smjeru. Emocionalna komponente su posebno svijetle. U ovom teškom razdoblju, postaje vidljiva mehanizme neuronske - uzbude i inhibicija, što je osobito važno.

Bez sumnje, planiranje obrazovnih i edukativnih programa u starijoj skupini se formira tako da se djeca mogu koristiti svoje brzo razvija intelekt. To će pomoći u igri i izazove koje proširuju dječje horizonte.

očekivani rezultati

Planiranje odgoj i odgojno-obrazovni rad, kao što znamo, to se mora provesti kako bi se postigla dobre, korisne svrhe.

1. intelektualno aktivnost.

U starijim djecom predškolske dobi već vrlo brzo razvija inteligenciju, pa im je potrebno stalno „punjenje” mozga s novim informacijama. Mnoge igre i zadaci trebaju biti usmjereni na razvoj dječjeg razmišljanja, da su djeca spremna za školu.

2. Fizičke osobine.

Već u školi će djeca očekuju lekcije fizičke kulture. U današnjem svijetu bez posebne obuke će biti vrlo teško nositi se s njima. Osim toga, stariji predškolske dobi djece formira kralježnice - važno je obratiti posebnu pozornost na njegov razvoj.

3. apsolutna neovisnost.

U dobi od 7 godina dijete treba pripremiti za činjenicu da će učiniti sve što je i sam u školi mu je potrebno. Većina igara u planiranju odgojno-obrazovnog rada s ciljem razvijanja samostalnosti djeteta. Djeca trebaju biti u mogućnosti koristiti svoje objekte i pitati za pomoć od vršnjaka.

4. Komunikacija.

Komunikacijske vještine s odraslima i vršnjacima do 7 godina djeteta do vrha. Tijekom tog razdoblja, djeca trebaju naučiti kako ispraviti komunikaciju s prijateljima i odraslima, kao i da zna pravila bontona. Interakcija s vanjskim svijetom bi trebalo generirati više i upornost.

Dakle, jasno je da je struktura za planiranje odgoja i obrazovnog rada u različitim dobnim skupinama je isti, iako su načela i ciljevi različite dobi uvelike razlikuju. Planiranje odgoj i obrazovni rad zahtijeva poznavanje djeteta psihologije i pedagogije osnove. Trebali bi biti vrlo ozbiljan pristup ovom pitanju, biti pismen svakodnevno odgoj planiranje i pedagoški rad.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 hr.delachieve.com. Theme powered by WordPress.