Sport i fitnessVodeni sportovi

Ilya Zakharov: fotografije, biografija, zanimljive činjenice o sportaša

U St. Petersburgu, u obitelji sportaša, 2. svibnja 1991. godine rođen je budući prvak, Ilya dječaka. Zakharov živio tamo za dugo. Umjesto toga, on je samo rođen tamo, a djetinjstvo je proveo u Saratov, gdje su se preselili njegovi roditelji.

Otac je bio časnik okolo, a dječakova majka bila kandidat za majstora sporta u pijesku. U vrijeme rođenja njenog sina radila kao nastavnik tjelesnog odgoja u jednoj od St. Petersburgu škole.

Biografija Ili Zaharova: aktivno dijete

Od djetinjstva, budući prvak je bio drugačiji od svojih vršnjaka prekomjerne aktivnosti. Bilo je toliko energije da je dječak, a zatim je ušao u neku vrstu povijesti. Traži avantura - glavno obilježje Ilije kao dijete.

Za šest godina, dječak je otkrila stan. Liječnik, koji je promatrao malu pacijenta, savjetuje roditelje poslati Iliju na bazen. U to vrijeme radio je sa svakom obitelji. On je bio taj koji je predložio da se roditelji pridaju dječak gledajući i ronjenje.

Ovaj sport je dopušteno usmjeriti svu energiju Ilije u pravom smjeru. Postavi odavno završilo. Ali dječak uzeo u grupi, čiji je voditelj bio trener Tatyana Korobko.

Ilya nije dijele želju roditelja da pliva. On je na svaki način da se ignorira zahtjeve trenera i nije htio plivati u bazenu. Tatjana kutija ponekad čak i gurnuti Zakharov postolja u vodi.

No, godinu dana kasnije, sve se promijenilo radikalno. Ilya više nije mogao sam zamisliti bez sporta. Skakanje u vodu postati ne samo razonoda ili hobi. Oni su postali dio dječakove života.

Ilja želio posvetiti se nogometu, ali liječnici ga zabranjeno baviti ovim sportom. No, bili smo upozoreni da okuša na ronjenje. I, kako se ispostavilo, Vijeće je okrenuo odvojeno.

Nastava početi ronjenje

Godinu dana kasnije, Zakharov je sudjelovao u natjecanju među vršnjacima i osvojio prvu medalju. Za devet godina, Ilya etablirala kao buduća medalja, sportaš i ponos Rusije.

U 2004. godini uspješno je prošao izbor majstora sporta. Nakon toga Zakharov je zadržati svoju prvu nagradu. A pobjednik natjecanja među učenike u dvije godine.

Tatjana Korobko trener dječje ekipe skočiti u vodu, vidio sam dječaka za veliku budućnost. Ilya Zakharov sudjelovao u juniorskog prvenstva Rusije. Iako nije osvojio nagradu, imao je cilj - postati pobjednik i osvojiti zlatnu medalju na Olimpijskim igrama.

Ostvarenje sna. Ilya Zakharov, olimpijski prvak, nije bio samo sportaš i zaslužio Master of Sport Rusije u ronjenju. On sudjeluje u Olimpijskim igrama 2012. u Londonu i osvojio zlato u ronjenju s tri metra odskočna daska.

Nagrade i naslovi

Godine 2007. sudjelovao je u natjecanju u ruskom kupu. On je skočio s odskočna daska od deset metara, osvojio pobjedu, zarađivati najviše rezultate. U Aachenu, u Njemačkoj, u tandemu s Ilya Kuznetsov je zauzeo drugo mjesto u polnog tri metra tornja.

No, to nije sve. U Saratov, bio je pobjednik u pojedinačnom programu, osvojivši brončanu medalju za ronjenje s odskočna daska tri metra.
Godinu dana kasnije je postao vlasnik dva odličja dobivenih na prvenstvu Rusije za izvrsnost u ronjenju u par Evgeniem Kuznetsovym.

Još zlato u paru s Viktorom Minibaevym u ronjenju s tornja na deset metara. godinu dana kasnije, Ilya Zakharov, čija se slika našla na naslovnim stranicama novina, osvojio tri zlata u konkurenciji s tri metra ronjenje i visine deset metara u paru s Minibaeva.