Sport i fitnessAtletika na stazi i terenu

Svetlana Tsarukaeva: sportska postignuća i biografija

Tsarukaeva Svetlana jedan je od najpoznatijih ruskih dizača tegova. Ona je vlasnica mnogih međunarodnih nagrada. Redovni sudionik i dobitnik mnogih turnira i natjecanja. Članak govori o svom sportskom uspjehu.

Rane godine

Budući prvak pojavio se zimi 1987. Djevojka se nije razlikovala od svojih vršnjaka, ali njezini su hobiji bili isti kao i svi. Djevojčica Počeo se uključivati u dizanje utega. Svetlana Tsarukaeva zabrinuta je da njezini roditelji i rodbina ne bi razumjeli svoje lekcije i odlučili da nikome neće reći. Kao što znate, sve tajne postaju očite. Roditelji su saznali da je djevojka angažirana u takvom sportu, a nije se miješala s njom. Sportaš je bio iznenađen ovim prijelazom događaja.

Među ostalim, Sveta se smatrao jednim od najzahtjevnijih ženskih sportaša u njezinu dobu. Već je 2002. osvojila prvo zlato, iako je imala petnaest godina. Sljedeće godine djevojka ponovno osvaja zlato na prvenstvu Rusije. Valja napomenuti da su to bili natjecanja mladih i mladih.

Karijera za odrasle

Godine 2006. Svetlana Tsarukaeva debitirala je na natjecanjima za odrasle. U to je vrijeme imala samo devetnaest godina, ali uspjela je osvojiti srebro na Svjetskom kupu 2006. godine. Unatoč činjenici da ju nitko nije vidio kao kandidata za medalju, ruska je žena uspjela svima pokazati suprotno. Vrlo sam iznenađen svima Svetlana Tsarukaeva. Fotografije i videozapisi s tih natjecanja pokazuju cijelu vrućinu strasti i radosti sportašice.

Godinu dana kasnije djevojka ponovno osvaja srebrnu medalju na Svjetskom prvenstvu. Iste je godine osvojila zlato odraslog ruskog prvenstva. Svetlana u to vrijeme samo dvadeset godina, i ona je među najobožavanijim sportašima u zemlji.

Godine 2008. djevojka će dobiti zlatnu medalju ruskog prvenstva.

U narednim godinama sportaš će osvojiti nekoliko nagrada na svjetskim i europskim prvenstvima, ali neće osvojiti jednu zlatnu medalju.

2011 će biti vrlo važna u karijeri mlade weightlifter.

Zlatna godina

Godine 2011. Svetlana Tsarukaeva odlazi na Svjetsko prvenstvo, koje se održava u glavnom gradu Francuske. Kladioničari su bili sigurni da će se ruska žena natjecati za pijedestal, ali je malo vjerojatno da će osvojiti zlato.

Usprkos svemu, Tsarukaeva je uspjela ne samo pobijediti zlato, nego je i zaplijenila svjetski rekord. Podnijela je težinu od 117 kilograma. Pored uspjeha na međunarodnom turniru, djevojka je osvojila glavnu nagradu na prvenstvu Rusije. Turnir se održao u Penza. Pa, valja istaknuti srebro europskog foruma.

Olimpijske igre

Za prve Olimpijske igre djevojka je otišla u 2008., u Pekingu. Natjecanja su propala, jer ruska žena nije mogla završiti vježbu i odmah je bila među onima koji su napustili turnir.

Neuspjeh je otpisan za mlade i za prekomjerno uzbuđenje. Bez obzira na to, ona nije spustila ruke, ali nastavila se pripremati za druga natjecanja.

Četiri godine kasnije, Tsarukaeva se lako kvalificira i osvaja ulaznicu na Olimpijske igre u Londonu. Do trenutka kada se već smatra jednom od favorita ljetnih igara, jer je prije godinu dana osvojila Svjetsko prvenstvo i tamo postavila svjetski rekord.

Svi su očekivali zlato od djevojke, ali nije mogla opravdati svoje nade. Na kraju je osvojila srebro. Kod kuće, nastup je pohvaljen kao uspješan. Međutim, djevojka i dalje vjeruje da je mogla i trebala imati puno bolji rezultat na tim natjecanjima.

Svetlana Tsarukaeva: osobni život

Osobni život sportaša nije tako bogat kao sportska karijera. Djevojka sama to povezuje s činjenicom da je potpuno usredotočena na sport.

Unatoč treningu u dizanju utega, djevojka je veliki ljubitelj književnosti. U mnogim razgovorima izjavila je da je obožavala čitati stihove Balmontove knjige.

Poput svih dama, voli cvijeće i kuha. Svetlana je više puta rekla da obožava kolače i njima obrađuje svoje voljene.

Najtoplija stvar koju djevojka kaže o svojoj majci. Sportaš u svim intervjuima navodi da je to glavna, najvažnija osoba u njenom životu. Mama je osoba koja je uvijek podupirala uteg.

Djevojka nije u braku. Vrijedno je napomenuti da se profesionalna karijera kreće prema kraju, što znači da će uskoro Svetlana vjerojatno naći osobu s kojom će vezati svoj život.

Državne nagrade

S obzirom na to tijekom svoje karijere, Svetlana Tsarukaeva Dobitnik je mnogih nagrada, vlada Ruske Federacije nije ga mogla zanemariti.

Nakon povratka s Olimpijade u Londonu, sportaš je dobio medalju Reda "Za usluge u domovini".

Također se može istaknuti da je majstor sporta u dizanju utega.

Kratak opis osobnosti

Zapravo, nevjerojatna sportašica Svetlana Tsarukaeva. Biografija djevojke ispunjena je mnogim različitim događajima, među kojima postoje važne pobjede i uvredljive poraze.

Unatoč svemu, ona će zauvijek otići u povijest ruskog dizanja utega kao jednog od najuspješnijih sportašica.

Vrlo rijedak slučaj, kada je vanjska krhka djevojka sposobna doseći takve visine. Sam sportaš povezuje takve uspjehe s skladišta lovačkih znakova.

Ona je jedan od rijetkih ruskih sportaša koji su prepoznati kao najbolji u časopisu World Weightlifting. Ovaj događaj je datiran 2011. godine.

Svetlana Tsarukaeva nesumnjivo je jedan od najboljih dizača težine u povijesti post-sovjetske Rusije.

Copyright © 2018 hr.delachieve.com. Theme powered by WordPress.